Про проект
Веб-сайт «Український індекс наукового цитування» (Сайт) — це складова програмно-апаратного комплексу для забезпечення моніторингу суб'єктів наукової діяльності України. Призначення системи — забезпечення збору, обробки та надання доступу до даних щодо показників активності індивідуальних та колективних суб'єктів наукової діяльності України.
Основною функцією Сайту є надання можливостей аналізу загальних тенденцій розвитку наукового комплексу України, ролі і місця окремих учених та установ у розвитку національних наукових шкіл. Зокрема, Сайт забезпечує:
- перегляд довідкової інформації про учених та їх публікації;
- перегляд довідкової інформації про наукові установи України та їх співробітників;
- перегляд аналітичної інформації про індивідуальні показники публікаційної активності учених, показники цитованості їх робіт та ключові наукометричні показники;
- перегляд аналітичної інформації про показники публікаційної активності та динаміки цитованості робіт співробітників наукових установ України різних систем та відомств;
- перегляд зведених звітів про публікаційну активність учених України (окремого регіону) за визначений період часу.
В базах даних Сайту зберігаються реєстри індивідуальних та колективних суб'єктів наукової діяльності, інформація про публікації й показники їх цитованості отримується Сайтом із зовнішніх наукометричних джерел (Примітка: Окремі джерела можуть бути тимчасово недоступні в зв'язку з необхідністю оформлення ліцензій у відповідних постачальників наукової інформації):
- Міжнародний реєстр учених ORCID.
Некомерційна ініціатива зі створення єдиного реєстру учених з персональними алфавітно-цифровими кодами, які унікально ідентифікують учених та їх науковий доробок в межах світової науково-інформаційної спільноти.
- Наукометрична платформа Web of Science: бази даних Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index, Arts & Humanities Citation Index та Conference Proceedings Citation Index.
Індексує 12 тис. назв найбільш авторитетних журналів, збірників наукових праць та комплектів первинних наукових даних. Наукометричний апарат платформи здатен забезпечувати відстеження показників цитованості публікацій з ретроспективою до 1900 р. у фізико-технічних та медико-біологічних науках, до 1956 р. у соціальних науках та до 1975 р. у мистецтвознавстві та гуманітаристиці.
- Наукометрична платформа SciVerse Scopus.
Містить понад 50 млн реферативних записів, в т. ч., статті з 18 тис. назв наукових журналів 5 тис. видавництв, 350 книжкових серій та 4,6 млн. праць конференцій. Забезпечує отримання показників цитованості наукових робіт у виданнях, опублікованих після 1996 р.
- Науково-видавнича інфраструктура «Наукова періодика України» (Scientific Periodicals of Ukraine).
Технологічна платформа, яка забезпечує процеси редакційного опрацювання, публікації та післяпублікаційної підтримки наукових періодичних видань України. Ресурс розвивається на засадах добровільного партнерства видавців. Станом на кінець 2013 р. участь у проекті беруть понад 100 наукових журналів з університетів різних регіонів держави, інститутів НАН України, НАМН України, НАПН України, часописи комерційних видавців. Платформа забезпечує відстеження показників цитованості робот у статтях, представлених у проекті зі списками пристатейної бібліографії.
Проект реалізується на замовлення та за фінансової підтримки Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України. Виконавець проекту — Асоціація користувачів Української науково-освітньої телекомунікаційної мережі «УРАН».
Сайт працює у тестовому режимі. На цьому етапі програмне забезпечення системи допрацьовується, виявляються та усуваються помилки. Крім того, йде наповнення баз даних реєстрів суб'єктів наукової діяльності (учених та наукових установ).
Науковий керівник | Якименко Юрій Іванович,
Академік НАН України,
Голова Ради Асоціації УРАН
Перший проректор НТУУ «КПІ» |
Відповідальний виконавець | Соловяненко Денис Володимирович |
Тел. +380 44 236 96 37
email: denys@j***ournals.uran.ua
|